ERIKOISTARJOUS – vain 6 kk 59,00 € TILAA TÄSTÄ →

Tämä mikkeliläisepäilty jätti jälkeensä aivan jotain muuta kuin sormenjälkensä, mutta käyhän se homma näinkin

Tämä mikkeliläisepäilty jätti jälkeensä aivan jotain muuta kuin sormenjälkensä, mutta käyhän se homma näinkin
Itä-Suomen poliisi sai eilen ilmoituksen, että Mikkelissä oli yritetty anastaa henkilöauto.
Poliisipartio lähti tutkimaan asiaa Haavikadulle. Virkavalta huomasi, että Saabissa oli toden totta jotain touhuiltu. Virtalukosta nimittäin löytyi katkennut ruuvimeisselin pää.
Ei mennyt kauaakaan, kun toinen partio tapasi poliisin vanhan tutun Tuppuralassa. Kyseessä oli nuorehko mikkeliläismies. Hänen hallustaan löytyi ruuvimeisseli, josta puuttui, mikäs muu kuin tutulta kuulostava teräpää.
Mies otettiin kiinni epäiltynä moottorikulkuneuvon käyttövarkauteen. Myöhemmin kuulusteluissa hän tunnusti Saabin anastusyrityksen.

Haluatko mainoksen tähän?

Ota yhteyttä

Teksti: Alibi.fi

Keskustelu

Jätä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Kommentti tarkistetaan ennen julkaisua.